Критерії для проведення оцінки захворювання та лабораторного тестування на COVID-19 (24.03.2020)


Переклад - Богдана Багацька

Оригінал настанови англійською: http://u.iqmd.me/5d3a3

PDF: https://cebm.be/6eedd

Google Диск: http://u.iqmd.me/cdc-test-pdf-ua


Розглядаючи необхідність проведення тестування осіб з підозрою на COVID-19, клініцисти повинні продовжувати співпрацювати з місцевими та державними органами охорони здоров”я для здійснення тестування у державних лабораторіях, або ж провести діагностичне тестування на COVID-19, що було схвалене Національним управлінням США з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами (FDA) за процедурою EUA -- екстреного дозволу на використання тесту -- в умовах клінічних лабораторій. Збільшення можливостей тестування дозволить клініцистам взяти до уваги перспективи перевірки більшої кількості пацієнтів із симптомами.

Більшість пацієнтів із підтвердженим захворюванням на COVID-19 мають підвищену температуру1 та/або симптоми гострого респіраторного захворювання (як-от кашель, ускладнене дихання). Для того, щоб визначити, чи симптоми пацієнта збігаються із ознаками COVID-19 і чи потрібно робити тест, лікарі повинні покладатися на власні аналітичні судження та спиратися на перелік пріоритетних підстав.

Інші фактори, які можуть стати підставою для тестування,-- це епідеміологічна ситуація в межах певної адміністративної одиниці, наприклад випадки перенесення місцевою громадою інфекцій COVID-19. Лікарям наполегливо рекомендується перевірити пацієнтів на наявність інших причин респіраторного захворювання.


Пріоритетні підстави для проведення тесту у пацієнтів з підозрою на COVID-19


ПРІОРИТЕТ №1

Забезпечити всім ушпиталеним пацієнтам оптимальні варіанти надання допомоги, зменшити ризики появи ВЛІ (внутрішньолікарняної інфекції) та підтримувати безперебійну роботу системи охорони здоров”я

Ушпиталені пацієнти

Працівники медзакладів із клінічними проявами хвороби


ПРІОРИТЕТ № 2

Забезпечити швидку ідентифікацію та надання пріоритетної допомоги усім особам, що знаходяться в групі найбільшого ризику виникнення ускладнень, а саме

Пацієнти, що знаходяться в місцях довгострокового догляду, із симптомами захворювання

Пацієнти віком 65 та більше років із симптомами захворювання

Пацієнти з патологіями, які мають мають симптоми захворювання

Працівники невідкладних служб із симптомами захворювання


ПРІОРИТЕТ № 3

Щоб запобігти поширенню хвороби та убезпечити здоров'я стратегічно важливих працівників, за умови достатньої кількості необхідних засобів, тестувати людей у громадах, що знаходяться поряд з виявленими осередками динаміки випадків стаціонарних хворих.

Працівники стратегічно важливих галузей інфраструктури із симптомами

Особи, які не відповідають жодній із перерахованих вище категорій із симптомами

Медичні працівники та працівники невідкладних служб

Особи з легкими симптомами у громадах із високим рівнем госпіталізованих у зв'язку з COVID-19


НЕ Є ПРІОРИТЕТНИМИ

Особи без симптомів


Рекомендації щодо звітності, тестування та збору зразків

Оновлено 28 лютого 2020 року

Якщо у пацієнта є підозра на наявність COVID-19, лікарі повинні негайно запроваджувати recommended infection prevention and control practices (рекомендовані методи профілактики та контролю інфекції). У разі, якщо пацієнт отримав статус із підозрою на COVID-19 (PUI), лікарі повинні повідомити про це працівників свого медичного закладу, а також національний чи місцевий департамент охорони здоров”я. Державні управління охорони здоров’я, які виявили осіб із підозрою на COVID-19 або лабораторно підтверджені випадки, повинні заповнити PUI and Case Report form (форму облікової документації про осіб із підозрою на COVID-19 та індивідуальну реєстраційну форму для хворого), за інструкціями даними на сайті Центру з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) Coronavirus Disease 2019. Щоб отримати допомогу в отриманні, зберіганні та доставці відповідних зразків до Центру з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) для проведення тестування, в тому числі в неробочі години або у вихідні чи святкові дні, державні та місцеві управління охорони здоров’я можуть звернутися до Центру надзвичайних ситуацій (EOC CDC) за номером 770-488-7100.

Для первинного діагностичного тестування на COVID-19, CDC рекомендує здійснити забір та подальший аналіз зразків з верхніх дихальних шляхів (носоглотковий мазок). CDC також рекомендує за можливості перевірити зразки нижніх дихальних шляхів. У пацієнтів, у яких є кашель з виділенням мокротиння, слід взяти зразок виділень та перевірити на COVID-19. Не рекомендується спеціально провокувати виділення мокротиння. Для пацієнтів, для яких це клінічно показано (наприклад, пацієнтів, які перебувають під ШВЛ інвазивно), можна взяти пробу аспірату нижніх дихальних шляхів або бронхоальвеолярного змиву і дослідити їх як зразки нижніх дихальних шляхів. Зразки повинні бути зібрані якнайшвидше з моменту встановлення підозри на COVID-19, незалежно від того, коли з'явилися симптоми. Для ознайомлення з правилами поводження та дослідження біоматеріалу осіб з підозрою на COVID-19, див. Interim Guidelines for Collecting, Handling, and Testing Clinical Specimens та Biosafety FAQs .


Примітки

1. Факт підвищеної температури може бути встановлений суб'єктивно, або ж підтверджений медпрацівником.

2. Для медичного персоналу проведення тесту може розглядатися у тому випадку, якщо медпрацівник контактував із особою з підозрою на COVID-19 без лабораторного підтвердження. У зв”язку з тісним контактом із ураженими пацієнтами в медичних установах, у потенційно заражених працівників слід перевіряти навіть легкі ознаки та симптоми COVID-19 (наприклад, першіння в горлі). Додаткова інформація від CDC доступна за посиланням Interim U.S. Guidance for Risk Assessment and Public Health Management of Healthcare Personnel with Potential Exposure in a Healthcare Setting to Patients with Coronavirus Disease 2019 (COVID-19).

3. Тісний контакт визначається як:

a) тривале перебування з хворим COVID-19 на на відстані приблизно 6 футів (2 метри); тісний контакт може відбуватися під час догляду, проживання, відвідування або спільного перебування з хворим на COVID-19 в залі очікування або кімнаті медзакладу

- або -

б) безпосередній контакт із зараженими виділеннями хворого на COVID-19 (наприклад, якщо на вас кашлянули)

Якщо такий контакт виникає коли особа не носить рекомендованих засобів індивідуального захисту (наприклад, халат, рукавички, разовий респіратор N95, рекомендований Національним інститутом охорони праці (NIOSH), та засоби захисту очей), це є підставою для розгляду підозри на COVID-19.

Додаткова інформація доступна в оновлених Рекомендаціях від CDC Interim Infection Prevention and Control Recommendations for Patients with Confirmed COVID-19 or Persons Under Investigation for COVID-19 in Healthcare Settings.

Критерії для визначення тісного контакту не є вичерпними. Під час оцінювання тісного контакту враховуються тривалість перебування (наприклад, що більший час перебування, то більший ризик інфікування) та клінічні симптоми людини хворої на COVID-19 (наприклад, ризик зараження іншого збільшується за наявності кашлю у хворого, а також його тяжкий стан). Слід звернути особливу увагу на медичних працівників, які мають збільшені ризики, знаходячись в медичних установах. Дізнатись більше: Interim U.S. Guidance for Risk Assessment and Public Health Management of Healthcare Personnel with Potential Exposure in a Healthcare Setting to Patients with COVID-19.

4. Оформлення документів про лабораторне підтвердження випадку COVID-19 може бути недоступним для подорожуючих або осіб, які доглядають за пацієнтами, хворими на COVID-19, в інших країнах.

5. Уражені зони визначаються як географічні регіони, де виявлено постійне поширення хвороби серед місцевих. Перелік відповідних уражених зон див. за посиланням Coronavirus Disease 2019 Information for Travel.